Počas pracovných pohovorov

Reklama

Buďte pripravení

Ak chcete získať perfektný pracovný pohovor v konkrétnej spoločnosti, musíte najprv zvážiť svoje kariérne ciele, silné a slabé stránky, komunikačné schopnosti a mnoho ďalších vecí pred samotným pohovorom, počas neho a aj po ňom. Počas pohovoru budete musieť odpovedať na niekoľko bežných otázok, ktoré vám zamestnávatelia môžu položiť.

Zamestnávatelia hľadajú ľudí, ktorí majú záujem o to, čo ponúkajú. Okrem toho im môžete ukázať, že ste ochotní dozvedieť sa viac o ich spoločnosti a zamyslieť sa nad jej kultúrou a ponukou. Preto je dôležité nezabudnúť si robiť poznámky, pozorne počúvať a klásť veľa otázok.

Pripravili sme pre vás niekoľko praktických tipov, ako sa prezentovať na pracovnom pohovore, aby ste zamestnávateľom ukázali, že ste najlepší kandidát na danú pozíciu.

Reklama

Kontrolný zoznam

Ak si kladiete otázku, čo si zapamätať počas pracovného pohovoru, nezabudnite si prečítať kontrolný zoznam, ktorý sa vám bude počas pracovného pohovoru hodiť. Kontrolný zoznam týkajúci sa práce vám môže pomôcť získať požadované miesto.

Cieľom otázok vedúceho pohovoru je nájsť odpovede, ktoré spoločnosti pomôžu rozhodnúť sa, či sa uchádzača oplatí zamestnať a ďalej rozvíjať.

Keď vám niekto položí otázku, niekoľko sekúnd premýšľajte o tom, čo chcete povedať. Vaša odpoveď by mala súvisieť s vašimi silnými stránkami, zručnosťami a dosiahnutými výsledkami a potrebami spoločnosti.

Pri odpovediach na otázky hovorte jasne a sebavedomo. Vaša odpoveď by mala byť krátka, výstižná a jasne formulovaná.

Ak je to možné, uveďte konkrétne príklady. Porozprávajte nám o svojich doterajších výsledkoch v súvislosti so zručnosťami, ktoré spoločnosť hľadá.

Robenie si poznámok počas pohovoru je nevyhnutnou zručnosťou. Nielenže tým preukážete záujem o prácu, ale aj svoju schopnosť sústrediť sa na danú úlohu. Vyhnite sa však zapisovaniu všetkého len preto, že si myslíte, že by ste mohli na niečo zabudnúť.

Nezabudnite, že ide o obojstrannú konverzáciu. Aby rozhovor prebiehal dobre, musíte klásť aj otázky.

Pracovné pohovory

Čítajte ďalej a dozviete sa viac o technikách úspešného pracovného pohovoru.

Reklama

Tipy na pracovný pohovor

Ďalšie tipy, otázky a odpovede na pracovný pohovor