Poradenstvo pri pracovnom pohovore

Rady pre pracovný pohovor

Jedným z najlepších tipov, ktoré si môžete odniesť z tohto článku, je vedieť o sebe všetko a vedieť, čo je pre vás dôležité. Nechcete, aby to vyzeralo, že predstierate, že ste niekým, kým nie ste.

Na trhu práce je veľká konkurencia. Ak sa na pracovný pohovor riadne nepripravíte, možno nezískate prácu, ktorú hľadáte.

Reklama

Zamestnávateľ sa bude chcieť dozvedieť niečo o vás, vašich zručnostiach a vašej osobnosti. Počas pohovoru dbajte na správne držanie tela. Nezabudnite sa usmievať!

Buďte pripravení

Pripravenosť je asi to najdôležitejšie, čo si z tohto článku môžete odniesť. Uistite sa, že ste si preštudovali náplň práce a viete, čím sa spoločnosť zaoberá. Preskúmajte spoločnosti, do ktorých sa hlásite, a uistite sa, že rozumiete ich činnosti.

Buďte načas

Jedným z najlepších tipov na pracovný pohovor je, aby ste naň prišli včas. Ak prídete na pohovor neskoro, je nepravdepodobné, že sa o vás bude ďalej uvažovať. Musíte ukázať, že rešpektujete čas, ktorý od vás zamestnávateľ vyžaduje.

Buďte dobre oblečení

Keď idete na pohovor, vždy sa uistite, že ste dobre upravení a oblečení. Vo všeobecnosti je dobré sa na pohovor trochu obliecť, aby ste sa cítili lepšie pripravení.  Oblečte si pohodlné oblečenie, o ktorom viete, že vám dobre padne.

Precvičte si reč tela

Ďalším dobrým tipom na pracovný pohovor je precvičovanie reči tela. Keď si sadáte na pohovor, je dobré sedieť rovno. Precvičte si aj očný kontakt. Ľudia sa dopúšťajú chýb, keď sa nepredstavia správne, a reč vášho tela môže často pôsobiť nesprávnym dojmom.

Nadviažte očný kontakt

Pri náborovom procese je dôležité udržiavať očný kontakt s každým, s kým hovoríte. Sledujte osobu, s ktorou hovoríte, a uistite sa, že ste zapojení do rozhovoru. Je dôležité, aby ste sa počas pohovoru neotáčali a nerozprávali sa s inými ľuďmi. Dbajte na to, aby ste pozorne počúvali a udržiavali očný kontakt počas celého rozhovoru.

Klásť otázky

Ak o spoločnosti neviete všetko, určite sa pýtajte. Čím viac sa o spoločnosti dozviete, tým viac sa stanete prínosom a budete môcť prispieť. Pýtajte sa otázky a nebojte sa ich klásť. To je to, čo zamestnávateľ chce.

Pripravte záverečné vyhlásenie

Ďalším dobrým tipom na pracovný pohovor je nacvičiť si dobré záverečné vyjadrenia. Dobrá záverečná správa ukazuje vašu osobnosť a pomáha ukázať osobe, ktorá vedie pohovor, že máte o danú prácu záujem.

Reklama

Súvisiace Príspevky