Ako sa predstaviť počas pracovného pohovoru

Príprava na pracovný pohovor je dôležitým krokom k získaniu vysnívanej práce. Musíte sa snažiť vyzerať čo najpríťažlivejšie. Dôležité je nielen príťažlivé vystupovanie, ale aj to, aby ste pôsobili logicky, čestne a profesionálne. Dodržiavanie niekoľkých základných tipov pre prijímacie pohovory vám pomôže vytvoriť si rovnaké podmienky, keď príde čas na dôležitý pracovný pohovor. Tu je niekoľko užitočných tipov.

Prvý dojem – Naučte sa, ako urobiť prvý dojem, ktorý vydrží. Dobrý pracovný pohovor sa začína dobrým prvým dojmom. Naučte sa usmievať, chodiť pomaly a používať neverbálne signály. Prezentácia je kľúčová a dobré držanie tela, očný kontakt a uvoľnená reč tela prispievajú k úspešnému prvému dojmu.

Predstavenie seba samého – Urobte inteligentné a dobre naplánované predstavenie seba samého, ktoré prinesie najlepšie výsledky. Dobrý prvý dojem sa začína dobrým sebapredstavením. Nadviažte očný kontakt, usmievajte sa a začnite príjemnú a priateľskú konverzáciu.

Samopredstava – Máte všetko, čo je potrebné na to, aby ste boli vhodným kandidátom pre túto spoločnosť? Ak áno, neváhajte to povedať náborovým pracovníkom. Nesnažte sa vymýšľať zložité sebapredstavenie. Jednoducho im povedzte, že sa tešíte na pracovný pohovor a chcete sa o organizácii dozvedieť viac. Precvičte si sebapredstavenie a zapamätajte si, čo chcete povedať.

Neslovné vyjadrenia – Jedným z najdôležitejších nástrojov prípravy na pracovný pohovor je reč tela. Oblečte sa tak, aby ste dosiahli úspech, a zaujmite sebavedomý postoj. Potom budete mať vzhľad a reč tela potrebnú na úspech.

Očný kontakt je tiež veľmi dôležitý, keď sa snažíte predstaviť potenciálnemu zamestnávateľovi. Majte pevný, silný, ale uvoľnený očný kontakt a udržujte ho aspoň niekoľko sekúnd. Niekoľko hlbokých nádychov môže tiež pomôcť uvoľniť reč tela a pôsobiť príjemnejšie.

Ako sa predstaviť
Keď ste sa predstavili a nacvičili ste si sebapredstavenie, môžete prejsť k samotnej časti procesu pohovoru – ako sa predstaviť. Pravdepodobne to urobíte počas fázy pred pohovorom, keď si sadnete a vysvetlíte osobe, ktorá vedie pohovor, prečo by ste boli ideálny pre danú prácu. Vysvetlite, aké zručnosti ste sa naučili a čím ste pre danú pozíciu skvelí. Uveďte konkrétne príklady toho, ako ste prispeli k rozvoju spoločnosti.

Dobrým príkladom, ako sa predstaviť, je niečo podobné: „Veľmi sa teším z tejto novej príležitosti. Vždy som rád pomáhal ľuďom. S nadšením pomáham druhým, aby sa stali úspešnými. Mojím snom je stať sa úspešným lídrom v oblasti zdravotníctva.“ Tieto vyhlásenia sú veľmi všeobecné, ale chcete ukázať personalistovi, že si viete predstaviť, ako vediete spoločnosť k úspechu. Keď sa vám to podarí, váš pohovor bude pozitívnym zážitkom po všetkých stránkach.