Ako sa opísať na pracovnom pohovore

Mnohé otázky, ktoré sa kladú počas pohovoru, sa dnes dajú zhrnúť do jednej malej otázky: „Kto ste?“ Dnešní zamestnávatelia sa stali veľmi konkrétnymi v tom, čo hľadajú u svojich uchádzačov, pretože si uvedomili, že musia byť selektívnejší pri výbere.

Keď premýšľate o tom, ako sa opísať náborovému manažérovi, je potrebné mať na pamäti niekoľko vecí. Byť presvedčený o svojich schopnostiach neznamená, že sa musíte chváliť. Znamená to len, že si uvedomujete svoje schopnosti a ste si vedomí, že sú pre danú prácu relevantné. Pri rozhovore s náborovým manažérom alebo pri písaní je dôležité byť čo najúprimnejší. Úprimnosť je najlepšia politika.

Ak neviete, ako sa opísať, jednou vetou zhrňte svoju kvalifikáciu: „Som dobrý predajca.“ Toto je skvelý príklad toho, ako sa opísať osobe, ktorá vedie pohovor.

Byť tímovým hráčom je tiež vlastnosť, ktorú preukážete počas pohovoru. Byť tímovým hráčom dokazuje, že ste ochotní uprednostniť potreby iných pred svojimi vlastnými. To vám môže pomôcť vychádzať s ostatnými členmi tímu a môže vám to pomôcť získať prácu vašich snov. Využite teda tieto techniky, keď idete na pracovný pohovor.

Veľa šťastia