Pracovný pohovor prečo by sme si mali vybrať práve vás?

Odpovede na pohovory – prečo by sme si mali vybrať práve vás?

Čo odpovedať na otázku na pracovnom pohovore: Prečo by sme si mali vybrať práve vás? Táto otázka sa zameriava na predchádzajúce pracovné skúsenosti uchádzača a môže byť ťažké nájsť odpoveď, ak nemáte predchádzajúce znalosti o spoločnosti alebo pozícii. Ak ste už v minulosti pracovali na podobnej pozícii, zdôraznite svoje kľúčové zručnosti a úspechy, aby ste ukázali, aké jedinečné predpoklady máte pre túto pozíciu. To vám pomôže odlíšiť sa od ostatných uchádzačov a predať spoločnosti svoje schopnosti.

Nezabudnite zdôrazniť svoju hodnotu pre zamestnávateľa a uviesť príklady svojich silných stránok a ďalších zručností.

Reklama

Aká je vaša výhoda?

Ak ste na pracovnom pohovore, zamestnávateľ už videl vašu žiadosť a životopis. Takže tieto vlastnosti nemusíte podrobne opisovať. Už zistil, že máte potrebné predpoklady pre danú prácu, a ak by ste tieto požiadavky nespĺňali, na pohovor by vás nepozval. Namiesto toho hovorte o konkrétnych výhodách, ktoré môžete spoločnosti priniesť. Keď hovoríte o svojej minulosti a zručnostiach, snažte sa, aby vaša odpoveď bola čo najzaujímavejšia.

Kde začať?

Ak si nie ste istí, kde začať, skúste sa zamerať na zručnosti, ktoré zamestnávateľ požaduje, ako aj na vlastnosti, ktoré z vás robia dobrého kandidáta na danú prácu. Ak napríklad spoločnosť hľadá nového vedúceho oddelenia, uveďte konkrétny príklad svojich predchádzajúcich úspechov, ktoré dokazujú, ako veľmi ste zapálení pre dané odvetvie.

Buďte konkrétni

V odpovedi nezabudnite uviesť konkrétne údaje o svojej kvalifikácii, skúsenostiach a úspechoch. Nezabudnite zdôrazniť svoju hodnotu pre zamestnávateľa a uviesť príklady svojich silných stránok a ďalších zručností. Táto otázka vám napokon pomôže zistiť, ako si na pohovore stojíte. Dobrá odpoveď vás zamestná. A nezabudnite, že čím relevantnejšie sú vaše odpovede, tým väčšie sú vaše šance získať vytúžené pracovné miesto.

Reklama

Súvisiace Príspevky