Pracovný pohovor úzkosť

Jednoduché kroky na prekonanie stresu a úzkosti na pracovnom pohovore!

Väčšina ľudí ide na pracovný pohovor so strachom. Často je to spôsobené otázkami, ktoré sa im kladú. Väčšina uchádzačov o zamestnanie má len malú alebo žiadnu predstavu o tom, čo tieto otázky znamenajú, a väčšina z nich ani nepríde s odpoveďami. Pracovné pohovory predstavujú pre jednotlivca veľký stres a pre tých, ktorí pociťujú úzkosť z pohovoru, môžu byť rozhodujúcim faktorom pri rozhodovaní o tom, či dostanú alebo nedostanú ponuku. Ak pred pracovným pohovorom pociťujete úzkosť, mali by ste poznať niekoľko spôsobov, ako bojovať so svojimi obavami.

Keď viete, prečo ste pred pracovným pohovorom nervózni, môžete sa pokúsiť odstrániť negatívne myšlienky na túto tému.

Reklama

1 krok proti úzkosti na pracovnom pohovore

Prvým spôsobom, ako sa vyrovnať s úzkosťou na pracovnom pohovore, je naučiť sa správne dýchacie techniky. Anketári sú vyškolení, aby kládli otázky tak, aby sa cítili príjemne. Ak má človek dobrú techniku dýchania, dokáže uvoľniť svoje telo a myseľ pred začiatkom rozhovoru. Niektorí ľudia hovoria, že im pomáha cítiť sa uvoľnene, keď vykonávajú cvičenie „jeden-dva-tri“ a zároveň zhlboka dýchajú.

2 kroky proti úzkosti z pracovného pohovoru

Ďalším účinným spôsobom, ako bojovať s nervozitou pred pohovorom, je psychická príprava. Je dôležité vedieť, aké otázky vám budú kladené, aby ste boli psychicky pripravení. Mnoho ľudí si myslí, že byť nervózny znamená jednu vec, ale pre rôznych ľudí to môže znamenať úplne iné veci. Ak viete, že vám položia otázku, je pravdepodobné, že budete veľmi nervózni, ale každý má tendenciu byť v určitých situáciách nervózny. Musíte sa naučiť, ako sa počas pracovného pohovoru ovládať a vyhnúť sa nervozite.

Iné múdre

Pred pracovným pohovorom si môžete nájsť čas aj na to, aby ste zistili, prečo ste takí nervózni. Niekedy je človek taký nervózny kvôli minulým neúspechom. Iní môžu byť nervózni, pretože nevedia, ako odpovedať na otázku. Tieto typy otázok sa dajú efektívne a úspešne zvládnuť, ak viete, prečo ste takí znepokojení. Vďaka týmto informáciám môžete ľahko prekonať úzkosť pred pracovným pohovorom.

Keď viete, prečo sa pred pracovným pohovorom cítite úzkostlivo, môžete sa pokúsiť odstrániť negatívne myšlienky na túto tému. Negatívne myšlienky len zvyšujú vašu nervozitu a môžu vás počas pohovoru dokonca zamrzieť. Musíte sa sústrediť na pozitíva a pracovať na odstránení negatívnych myšlienok o tejto príležitosti. Pomôže vám to získať pozitívny dojem o spoločnosti a zvýšiť sebadôveru pri rozhovore s pracovníkom, ktorý vedie pohovor.

Ďalším dobrým spôsobom, ako bojovať s nervozitou a úzkosťou, je meditácia všímavosti. Všímavosť vám umožní sústrediť sa na prítomný okamih a uvedomiť si, čo sa presne deje vo vašom tele. Ak sa počas prípravy na pracovný pohovor naučíte praktizovať všímavosť, zistíte, že sa počas pohovoru cítite uvoľnenejšie a sebavedomejšie a možno sa vám dokonca podarí vyhnúť sa nepríjemným alebo nepríjemným otázkam, ktoré vám môže personalista položiť.

Cvičením mindfulness sa môžete začať cítiť lepšie a využiť túto príležitosť. Pomôžu vám získať kontrolu nad vašimi emóciami a úrovňou stresu, čo vám umožní lepšie zvládnuť úzkosť z pracovného pohovoru.

Reklama

Súvisiace Príspevky