Príprava na pracovný pohovor

Reklama

STE PRIPRAVENÍ?

Príprava na pracovný pohovor je dôležitou súčasťou získania požadovanej práce. Prvý dojem je pri pracovnom pohovore dôležitý a o tom, či prácu získate, rozhoduje váš výkon počas pohovoru.

Príprava je zvyčajne jednou z najnervóznejších častí hľadania práce. Našťastie existuje niekoľko jednoduchých techník, ktoré tento proces výrazne uľahčujú. Absolútnym kľúčom k úspešnému pracovnému pohovoru je dôkladná príprava.

Reklama

KONTROLNÝ ZOZNAM

Zostavili sme tento kontrolný zoznam, ktorý vám poskytne prehľad o tom, na čo si dať pozor pri príprave na stretnutie s potenciálnym zamestnávateľom.

Predtým, ako pôjdete na pohovor do konkrétnej spoločnosti, je dôležité vedieť, čím sa zaoberá.

Pri skúmaní spoločnosti zistite, aký typ služieb alebo tovaru spoločnosť ponúka.

Môže vám pomôcť pripraviť správne otázky pre správnych ľudí. Možno tiež zistíte, že máte niečo spoločné, čo vám pomôže uľahčiť dobrý dialóg počas pohovoru.

Vaše otázky vám pomôžu rozhodnúť sa, či je to pre vás tá správna pozícia. Uistite sa, že ste si otázky na pohovor vopred napísali.

Pripravte si úspešné príbehy z predchádzajúcej práce, ktoré zvýraznia vaše silné stránky. Okrem toho poznajte svoje slabé stránky, aby ste mohli ukázať, že ste sebavedomí.

Je výhodou vedieť, čo odpoviete na niektoré z možných otázok, ktoré vám spoločnosť môže položiť. Celá skúsenosť bude pre vás oveľa príjemnejšia.

Napíšte si kontaktné údaje svojich referencií a prineste ich so sebou na pohovor. Pred poskytnutím kontaktných údajov nezabudnite informovať rozhodcov.

Na pohovor si prineste kópie životopisov. Najlepšie je mať vždy po ruke niekoľko ďalších kópií, ktoré môžete dať potenciálnym zamestnávateľom.

Vždy by ste sa mali obliecť primerane k typu pozície, o ktorú sa uchádzate. Vhodným oblečením preukážete profesionálny rešpekt voči sebe aj svojmu budúcemu zamestnávateľovi.

Zistite si trasu a čas, ktorý potrebujete na cestu, aby ste prišli včas.

Je dôležité, aby ste sa pred pohovorom dobre vyspali. Môže vám pomôcť lepšie sa sústrediť a cítiť sa pohodlnejšie.

Pracovné pohovory

Čítajte ďalej a dozviete sa viac o technikách úspešného pracovného pohovoru.

Reklama

Tipy na pracovný pohovor

Ďalšie tipy, otázky a odpovede na prípravu