Slabé stránky pracovného pohovoru

Slabé stránky pracovného pohovoru.

Slabé stránky pracovného pohovoru, ako ich prekonať. Pri príprave na pracovný pohovor si uvedomte svoje slabé stránky. Je dôležité pochopiť, prečo môžete mať tieto slabiny. Pracovný pohovor je vaším prvým dojmom, preto je dôležité urobiť si domácu úlohu a oboznámiť sa s očakávaniami personalistu. Mali by ste tiež poznať silné stránky svojho budúceho zamestnávateľa a vedieť, čo môžete urobiť, aby ste boli pre svojho nového šéfa atraktívni.

Takmer všetky slabé stránky, ktoré môžete mať na pracovnom pohovore, sa dajú prekonať.

Reklama

Ak máte na pracovných pohovoroch slabé stránky, tu je niekoľko spôsobov, ako ich prekonať:

Chýba vám sebadôvera?

Ak si myslíte, že na danú prácu nemáte dostatočné zručnosti, vaše šance na jej získanie sú mizivé. Či už ide o prácu v marketingu, predaji alebo kancelárii, komunikácia je veľmi dôležitou súčasťou úspechu v práci. Ak vám chýbajú dobré komunikačné zručnosti, nebudete pôsobiť sebavedomo, kvalifikovane ani pripravene na pracovný pohovor. Pracujte na svojich komunikačných zručnostiach.

Ste plachý alebo sa necítite dobre pri kladení otázok?

Jednou z najväčších slabín uchádzačov o zamestnanie je neochota klásť otázky počas pracovného pohovoru. Niekedy môžu byť ľudia naozaj dobrí v odpovedaní na otázku, ale jednoducho sa im nepáči, keď ju položia. To môže viesť k tomu, že sa počas samotného pohovoru v časovej tiesni potknete. Akými spôsobmi môžete tento problém prekonať? Skúste si precvičiť odpovede na pohovore pred zrkadlom alebo absolvujte niekoľko cvičných pohovorov.

Ste pred stretnutím nervózni?

Sebapoznanie je prvým krokom k prekonaniu vašich slabých stránok na pracovnom pohovore. Niekedy je v poriadku cítiť motýle. Ak ste však nervózni už pred pohovorom, môže to byť problém. Možno si nebudete veľmi veriť, takže nebudete vedieť, ako sa s tým vysporiadať. Najdôležitejšie je, aby ste sa cez ňu prepracovali a prekonali ju.

Ste k sebe úprimní, pokiaľ ide o vaše silné a slabé stránky?

Mnohí ľudia, ktorí sa zúčastňujú na pohovore o zamestnanie, sú neúprimní, pokiaľ ide o ich zručnosti a slabé stránky. Predstierajú, že sú dobrí v niečom, v čom nie sú, a skrývajú svoje skutočné schopnosti a slabiny. Ak na pracovnom pohovore nepoviete úprimne o svojich slabých stránkach, dávate si príležitosť, aby vás personalista odhalil a zničil vaše šance.

Dobrou správou je, že takmer všetky slabiny, ktoré môžete mať na pracovných pohovoroch, sa dajú prekonať. Dôležité je vedieť, čo a ako robiť.

Najdôležitejšie je úprimne si uvedomiť svoje slabé a silné stránky. Zamerajte sa na to, čím môžete prispieť, a nie na to, čo nemáte. Nezabudnite sa tiež zamerať na svoje silné osobnostné črty vo vzťahu k slabým osobnostným vlastnostiam. Pri prekonávaní svojich slabých a silných stránok je dôležité uvedomenie si seba samého. Keď ste silní, autentickí a zameriavate sa na svoje silné stránky, vaše slabé stránky sa prejavia menej a budete pôsobiť úprimnejšie a čestnejšie.

Reklama

Súvisiace Príspevky