Sledovanie pracovného pohovoru

Sledovanie pracovných pohovorov

Najlepším následným krokom po pracovnom pohovore je poslať e-mail. Bez ohľadu na to, či ide o krátky alebo dlhý e-mail, uistite sa, že v ňom vyjadrujete vďačnosť za čas, ktorý vám poskytol anketár. Spomeňte, ako sa vám pohovor páčil, a zopakujte, že máte o pozíciu záujem. Váš následný e-mail by sa mal skončiť srdečným poďakovaním.

Uchádzači, ktorí po pracovnom pohovore nadviažu kontakt so zamestnávateľom, majú väčšiu šancu byť úspešní, pretože zamestnávatelia budú venovať pozornosť spätnej väzbe, ktorú dostali na pohovore.

Reklama

Najlepší spôsob, ako nadviazať kontakt po pracovnom pohovore, je dať spoločnosti, ktorá vás zamestnala, vedieť, že máte záujem o budúcu pozíciu v tejto spoločnosti.

E-mail o následnom pracovnom pohovore je e-mail, ktorý uchádzač o zamestnanie posiela zamestnávateľovi bezprostredne po pracovnom pohovore. Tieto e-maily by mali byť poslednou šancou pre uchádzačov, aby náborovému manažérovi ukázali, prečo by mali byť vybraní na dané pracovné miesto. Následný e-mail nemá byť predajnou ponukou, ale skôr spôsobom, ako sa uchádzači môžu poďakovať náborovej organizácii za ich čas.

Keď posielate e-mail po pracovnom pohovore, buďte vždy profesionálni a sebavedomí, nie chválenkárski a príliš komplikovaní. Buďte preto zdvorilí a empatickí, ale nebuďte dotieraví. Ak chcete byť zdvorilí, predstavte sa a spomeňte niečo, o čom ste hovorili počas pohovoru. Dbajte na to, aby ste vyzdvihli pozitívne aspekty vašej konverzácie. Nezabudnite tiež poďakovať zamestnávateľovi za jeho čas.

S obsahom e-mailu to však nepreháňajte. Krátky a úhľadný následný e-mail zvýši pravdepodobnosť, že zamestnávateľ zváži vašu žiadosť o zamestnanie.

Uchádzači, ktorí sa zamestnávateľom ozvú, majú väčšiu šancu na úspech, pretože zamestnávatelia budú venovať pozornosť spätnej väzbe, ktorú dostali na pohovoroch. To môže pomôcť zvýšiť vaše šance.

Reklama

Súvisiace Príspevky