Zamestnanec príde neskoro

Zamestnanec príde neskoro

Ak váš zamestnanec neustále mešká, musíte to nejako zastaviť. Tento problém by ste mali prediskutovať so zamestnancom a prijať opatrenia na zlepšenie dochvíľnosti. Môžete to urobiť tak, že sa so zamestnancom porozprávate a necháte ho vysvetliť, prečo vždy mešká a prečo vám to vadí. Dbajte na to, aby ste zamestnanca neodsudzovali a nenapádali ho za to, že neprišiel načas. Potom sa môžete pokúsiť zistiť, aké sú príčiny meškania zamestnanca a ako mu môžete pomôcť.

Ak váš zamestnanec neustále mešká, urobte niečo, aby ste to zastavili.

Reklama

Nie je problém nechať zamestnanca niekedy meškať. Je v poriadku nechať to tak, pokiaľ nebudete príliš drzí a nebudete ich konfrontovať. Ak zamestnanec mešká len niekoľko minút, nič sa nedeje. Ak však zamestnanec musí čakať na zákazníkov, nie je prijateľné, aby to nechal tak.

Hoci je vždy dobré konfrontovať zamestnanca s oneskorením, nesnažte sa z toho robiť veľkú vec. Je lepšie porozprávať sa so zamestnancom v súkromí. Svedčí to o tom, že vás problém zaujíma a chcete sa ho pokúsiť vyriešiť. Takisto je produktívnejšie so zamestnancom hovoriť, než mu vyhrážať. Okrem toho budete môcť pochopiť problém, ktorý sa skrýva za meškaním zamestnanca, a dať mu príležitosť na nápravu.

Najlepším riešením je prediskutovať túto záležitosť v súkromí. Hoci sa to môže zdať ako samozrejmé riešenie, zamestnancovi môže pomôcť, ak bude problém riešiť v súkromí. Ukážete tak zamestnancovi, že vám na ňom záleží a chcete s ním pracovať na náprave jeho správania. Zamestnancovi tým tiež ukážete, že chápete dôvod jeho meškania. Aj keď je zamestnanec neodbytný, rozhovor s ním je dobrým spôsobom, ako problém vyriešiť.

Keď sa stretnete so zamestnancom, ktorý neustále mešká, je často dôležité riešiť tento problém medzi štyrmi očami. Ak má zamestnanec osobný problém, ktorý ovplyvňuje jeho prácu, môžete sa pokúsiť nájsť riešenie. Možno budete prekvapení, ako rýchlo sa prizná, že ho to skutočne zaujíma. Jediný spôsob, ako to dosiahnuť, je uistiť sa, že ste otvorení a chápete dôvody ich meškania.

Je dôležité pochopiť, prečo zamestnanec často mešká. Hoci to môže byť ťažké pochopiť, meškanie môže ovplyvniť produktivitu celého tímu. Ak nie ste spokojní s výkonom zamestnanca, zvážte možnosť súkromnej diskusie o situácii. Môže byť ťažké verejne priznať problém a obviniť zamestnanca za jeho správanie. Závažné prípady si však môžu vyžadovať drastickejšie opatrenia. Preto je dôležité zachovať pokoj a vyhnúť sa hnevu.

Reklama

Súvisiace Príspevky