Žiadosť o zamestnanie kto som ja

Ako v žiadosti o zamestnanie opísať, „kto som“

Ak chcete napísať úspešný opis žiadosti o zamestnanie, musíte pochopiť, aké vlastnosti zamestnávatelia u uchádzačov hľadajú. Zamestnávatelia hľadajú ľudí s dobrými komunikačnými schopnosťami, ktorí sú samostatní a vedia riešiť problémy. Pri odpovedi na otázku, ako v žiadosti opísať, kto som, je dôležité vybrať správne slová a správne ich použiť.

Existuje mnoho spôsobov, ako to urobiť, a zoznam atribútov nie je dobrý začiatok. Skôr by ste mali vyzdvihnúť konkrétne vlastnosti opísané v pracovnom inzeráte a zamerať sa na niekoľko konkrétnych príkladov, ktoré ilustrujú vaše schopnosti. Uistite sa, že ste pochopili náplň práce, a zosúlaďte ju so svojimi osobnými vlastnosťami.

Zamestnávatelia hľadajú dobré vlastnosti, a to znamená, že chcú zamestnávať ľudí, ktorí ich dokážu splniť.

Reklama

Keď o sebe píšete v žiadosti, snažte sa minimalizovať počet údajov, ktoré uvádzate. Namiesto všeobecného opisu seba samého použite slová, ktoré zdôrazňujú konkrétne vlastnosti alebo charakteristiky, ktoré vás robia jedinečným. Môžete použiť viac ako tri slová, ale nech sú krátke a sústredené.

Dobrým príkladom je zdôraznenie vašich interpersonálnych zručností. Ak si pracovné miesto, o ktoré sa uchádzate, vyžaduje dobré zručnosti v oblasti komunikácie s ľuďmi, použite na opis svojich vlastností slová ako „priateľský“, „prístupný“ alebo „orientovaný na zákazníka“. Mali by ste sa vyhýbať používaniu klišé. Namiesto toho zdôraznite svoje interpersonálne komunikačné zručnosti, ako je počúvanie, empatia a riešenie problémov. Svoje zručnosti môžete uviesť v časti o zručnostiach v prihláške.

Zamestnávatelia hľadajú dobré vlastnosti, a to znamená, že chcú zamestnať ľudí, ktorí ich dokážu splniť. Najlepšie je používať krátke vety a pozitívne prídavné mená, napríklad „pracovitý“. Je prípustné použiť viac ako tri slová, ale uistite sa, že máte príklady svojich vlastností. Ak tieto vlastnosti nemáte, mali by ste uviesť príklady, ako ste ich využili.

Reklama

Súvisiace Príspevky