Žiadosť o zamestnanie prečo sa uchádzam o túto prácu?

Žiadosť o zamestnanie Prečo sa uchádzam o túto prácu?

V žiadosti o zamestnanie môže byť ťažké odpovedať na otázku „prečo sa uchádzam o túto prácu“. Bez ohľadu na to, o akú pozíciu sa uchádzate, táto otázka vám určite bude položená. Hoci existuje veľa všeobecných odpovedí, ktoré môžete použiť, najlepšie je byť konkrétnejší. Začnite tým, že si vytvoríte zoznam všetkých požiadaviek a zaznamenáte tie, ktoré zodpovedajú vašim schopnostiam. Potom zdôraznite tieto aspekty svojej minulosti a uveďte príklady predchádzajúcej práce.

Premyslite si svoje kariérne ciele a dôvody, prečo chcete práve túto pozíciu.

Reklama

Pri odpovedi na túto otázku majte na pamäti špecifiká pozície, o ktorú sa uchádzate. Premýšľajte o svojich skúsenostiach na podobnej pozícii, ako aj o firemnej kultúre. Ak ide o riadiacu pozíciu, hovorte o svojej schopnosti viesť ostatných a budovať pevné vzťahy. Pokiaľ ide o plat a výhody, nebuďte príliš vágni ani príliš pozitívni.

Aby to nevyznelo falošne, skúste analyzovať náplň práce. Výstižná odpoveď dokazuje, že ste si urobili prieskum o spoločnosti a pozícii. Dobrá odpoveď by sa mala zamerať na zručnosti potrebné pre danú pozíciu. Odpoveď môže ovplyvniť aj firemná kultúra, preto ju vopred preskúmajte. Ak je to možné, skúste odpovedať na otázku tak, ako keby ste už boli zamestnaní a začali pracovať.

Povedzte nám, prečo vás táto práca baví

Odpoveď na otázku „Prečo sa uchádzam o túto prácu?“ by mali vychádzať z vašich skúseností, znalostí spoločnosti a vášho záujmu o danú pozíciu. Ak odpoviete nejasne, budete pôsobiť nepripravene a neúprimne. Namiesto toho sa uistite, že vaša odpoveď dokazuje, že ste si urobili prieskum a že ste schopní vykonávať túto prácu. Buďte úprimní o svojich motiváciách, pretože zamestnávateľ chce zamestnať niekoho, kto je pre danú pozíciu skutočne zapálený.

Okrem samotnej otázky by mala byť odpoveď na otázku „prečo sa uchádzam o túto prácu“ špecifická pre danú spoločnosť. Zamestnávateľ chce vedieť, čo vás baví a čo bude pre neho prínosom. Jasný cieľ vám pomôže vyniknúť z davu. Ak vám túto otázku položí osoba, ktorá vedie pohovor, v e-maile alebo v telefonickom rozhovore, je dôležité byť konkrétny.

Dôvodom tejto otázky je vynikajúca príležitosť predať sa zamestnávateľovi. Nezabudnite uviesť príklady svojich predchádzajúcich úspechov, aby ste vytvorili kontext. Ak ste napríklad pracovali v startupe v oblasti sociálnych médií, možno vás inšpirovalo poslanie spoločnosti. Ak ste pracovali v kancelárskom prostredí, môžete mať iný prístup, napríklad osobnejší a menej obchodne orientovaný.

Reklama

Súvisiace Príspevky